Tematika a Fény – 2024-es S/ALON Budapest élménybeszámoló

A S/ALON BUDAPEST az ország egyetlen lakástrend kiállításán a bútorok, világítástechnikai megoldások, burkolatok, lakástextilek, kiegészítők, művészeti alkotások és növénykompozíciók tapasztalt belsőépítészek és lakberendezők által megálmodott terekben kerülnek bemutatásra. Az eseményen részletesen kidolgozott, harmonikus enteriőrökből meríthetünk ihletet saját otthonunk berendezéséhez és megismerhetjük az aktuális design trendeket. Legyen szó stílusos nappaliról, gardróbról, konyháról, étkezőről, háló-vagy fürdőszobáról. Ezen az eseményen számos külföldi és magyar tervezők bútorait, tapétáit, textileit, lámpáit is megismerhetjük.

Tematika: A Fény

A 2024-es S/ALON BUDAPEST kiállítás fő témája a fény volt. A fény alapvető eleme a érzékelésünknek, amely mélységet, karaktert és dinamizmust ad a térnek, legyen szó természetes vagy mesterséges fényforrásokról. Képes szokatlan élményt nyújtani vagy akár teljesen átrajzolni egy helyiség szerkezetének érzetét. Összetett és sokszínű jelenség, amely kreatív és innovatív megoldások széles tárházát kínálja. Az installációkban teret kaptak a különböző fénytörési technikák, színes fényforrások, designer lámpák, irizáló felületek és okos világítási megoldások egyaránt. 

Játékosság és tradíció: 2025 legfontosabb trendjei

A kiállítás előrevetítette a 2025-ös év trendjeit. A játékosság a jövőben a lakástrendirányzatok egyik vezető eleme lesz, és arra hív, hogy engedjük át magunkat az érzéki dekadenciának és az érzelmi kényelemnek. Az új évezred lakberendezése az élvezetes, multiszenzoros élményeket ünnepli némi nosztalgiával és a gyermeki csodával ötvözve, így egyszerre kínál kényeztető kényelmet és szellemi felüdülést.

A folklór stílus a 2025-ös trendek egyik nagy kedvence, idén és a következő években az enteriőrökben szeretettel alkalmazzák a tervezők a Földünket óvó, a régmúlttal és a kézművességgel kapcsolatban megjelenő stíluselemeket. Egy-egy kiegészítő vagy bútor ma már nemcsak tárgy, fontossá vált a termékekkel és készítőikkel való valódi kapcsolat. Ez az irányzat a hitelességet és a belső értékeket helyezi előtérbe, a jövő célja, olyan környezetet teremteni, amely egyszerre táplálja jólétünket és lelkünket.

Tapintható fal- és padlóburkolatok

A 2025-ös év trendelőrejelzései alapján a sima falak helyét átveszik a texturált felületek, a mintás falburkolatok és dekorált mennyezetek. A kiállítók kínálatában megjelentek a natúr anyagokból készült bambuszok, a fémszálas textilek, de találkozhattunk kőhatású tapétákkal és a hétköznapi termékek mellett helyet kapott jó néhány különlegesség is, mint például a LED-es, Swarovski kristályos vagy épp bőrhatású tapéta és lakástextil.


Ívelt formák

Az egyszerű, sarkos design ülőbútorok már korábban is megjelentek, de most már szépen váltották őket az organikus, lekerekített formák. A natúr és az élénk színek egyaránt megjelentek a dizájnokban, egyedi stílust, színfoltot hozva az enteriőrbe. 

Fenntarthatóság

A fenntarthatóság egyre inkább előtérbe kerül a bútortervezésben, így minden gyártó törekszik csökkenteni az ökológiai lábnyomát. Az újrahasznosított anyagok mellett, a környezetbarát gyártási folyamatok is fontos szempontok lettek a tervezők, gyártók számára. Számos természetes anyagú lámpát és design bútorral találkozhattunk a kiállításon. 

Hello Magyar Design!

A Hello Magyar Design tárlatban, a kiállítás állandó tematikus blokkjában „Emlékképek a jövőből” címmel közel 60 hazai művész legújabb tervezésű alkotásait tekinthette meg a közönség. A tervezők ezúttal olyan térélményeket, lakberendezési tárgyakat és kiegészítőket hoztak el, amelyek ötvözik a régi idők örökségét a modern technológia adta lehetőségekkel. A koncepciók a hagyományos kézművességet, anyaghasználatot mixelték, és ezt a múltat idéző a formavilágot fonták egybe a fejlődő technológiákkal. E kettősség nemcsak esztétikai szempontból érdekes, hanem mélyebb jelentéstartalommal is bír, hisz összekapcsolja a múlt emlékeit a jövő víziójával, ezzel emlékeket adva minden korosztály számára.

ALLO Studio