Tévhitek a lakberendezőről

Avagy miért válasszunk lakberendezőt?

Az emberek többsége nehezen szánja rá magát, hogy lakberendezőre költsön, sokak szemében pedig egyenesen sznob az aki, még a lakását is mással rendezteti be. Pedig, ha egy rossz döntés helyrehozása akár százezrekbe kerülhet, akkor indokolt lehet a külső szakmai segítség.

Hoztunk Nektek néhány tévhitet a lakberendezővel kapcsolatban:
1.TÉVHIT – csak az fordul lakberendezőhöz akinek nincs izlése

Nem feltétlen az fordul lakberendezőhöz, akinek nincs ízlése. A lakberendezés során rengeteg olyan szempontot figyelembe kell venni, mint az ergonómia, térszervezés, arányok, stílus, világítás, burkolatok, színdinamika, színtervek. Ha nem vagyunk biztosak magunkban, jobb, ha szakértőhöz fordulunk. Komoly pénzkidobással járhat ugyanis, egy elrontott átalakítás hibáinak korrigálása.

2. TÉVHIT – a lakberendezőt csak a felső tízezer engedheti meg magának

Napjainkban már nemcsak a felső tízezer kiváltsága a lakberendező, hiszen egy jól megválasztott lakberendező komoly terhet vesz le a vállunkról egy nagyobb átalakítás során, hiszen egy kézben tart mindent, és nem nekünk kell mindenre is gondolni. Továbbá a tervezési díj nagyban függ a tervezendő helyiségtől, szükséges e műszaki terv vagy sem, átadjuk-e az anyagbeszerzést vagy sem és még sorolhatnám a különböző tényezőket. Kisebb átalakítás esetén is nyugodtan kérjünk szakmai segítséget, hiszen számos csomagajánlat közül választhatunk, és ezáltal otthonunk nemcsak szép, de ergonómilag élhető lesz.

3. TÉVHIT – a lakberendező „csak” bútorokat pakolgat

Ahogyan már említettem a lakberendezés egy komplex folyamat, hiszen igényfelmérést követően kerül sor a térszervezésre az ergonómia és az igények figyelembevételével, amelyből első körben vázlattervek készülnek. Ehhez színtervek, stílustervek, moodboardok készülnek, majd a végleges berendezési alaprajz alapján kerül sor a különböző műszaki tervek, mint például elektromos terv, vízellátási terv, építési-bontási terv, burkolatkiosztási tervek, különböző bútortervek elkészítésére. A beszerzendő bútorokról, burkolatokról, világításokról és dekorációs elemekről konszignációs táblázat készül a költségbecslés végett.

4. TÉVHIT – csak a tervezés legelején fordulhatunk lakberendezőhöz

A lakberendező bármelyik fázisban bekapcsolódhat a munkákba, bár a legideálisabb, minél előbb kikérni a véleményét. Az is előfordulhat, hogy csak egy-egy dologgal kapcsolatban fordulunk segítségért, például csak a bútorok funkcionális elrendezése, vagy a színterv elkészítése, a kiegészítők, a textilek összeválogatása, vagy az egyes részlettervek elkészítése, mint például burkolatterv, konyhaterv, bármilyen egyedi bútorterv vagy akár a terasz esetleg szaunaterv esetében. Elég hacsak körvonalazódik bennünk, mit is szeretnénk igazán, hiszen a lakberendező feladata az is, hogy feltárja a megrendelő igényeit, vágyait, éppen ezért készül több vázlatterv, hogy olyat is lássunk, amire első körben nem is gondoltunk, és talán az lesz a befutó. 

5. TÉVHIT – a lakberendező csak egy adott stílusban tervez

Egy jól megválasztott lakberendező egyik nagy feladata, hogy megfejtse a megrendelő igényeit, megtalálja azt a stílust, ami igazán az ügyfél megelégedésére szolgál, és nem csak egy adott stílust erőltet. Ehhez számos egyeztetés szükséges, különböző moodboadok, hangulati montázsok készülnek, hogy minél közelebb kerüljenek az elképzelések. Egy igazán jó lakberendező, nemcsak a felszínt kapargatja, hanem egész mélyebbre ás, hogy az ügyfél egy olyan otthont kapjon, amelybe szívesen tér haza egy fárasztó nap után, és ahol nyugodtan piheni ki egy stresszes nap fáradalmait. 

ALLO Studio